Emlakçılıkta Müşteri Ziyareti

HABER / TİCAARİ.COM

Emlakçılıkta Müşteri Ziyareti
11.10.2021

 

Emlakçılıkta Müşteri Ziyareti 

 

 

Emlak Alımında Müşterilerin her zaman doğru karar vereceği konusunda bir kural yoktur. Alışveriş hataları yapabilir, yanlış tercihlerde bulunabilir ve ihtiyacının dışında karar veriyor da olabilir. Bu durum gayrimenkul alışverişinde çok rastlanan bir durum. Müşteriler konut veya ticari Emlak yatırımı yapma kararı alırken bu tarz yanlış kararları verebilmektedir.

 

 

Gayrimenkul yatırımı yapma kararı alan bir müşteri sizinle iletişim kurmak istediğinde mutlaka ofisinde ziyaret etmelisiniz. Bu ziyaret hem müşterinizin yanlış kararı alacak detayları aktarmanıza hem de müşterinizin gelir düzeyini, şirketindeki konumunu ve onun alışveriş tarzını anlamanızı sağlayacaktır. Hatta rakiplerinizle kurduğu iletişimi de analiz etmenize imkân sunacaktır.

 

 

Eğer sattığınız ürün taşınmaz bir ürün ise pazarlama ve tanıtımları müşteri ziyaretlerinde bulunduktan sonra yapmanız çok yararlı olacaktır. Bu ziyaretin önemli ayrıntılarından birisi de müşteriye satış yapmaya programlanarak değil onu anlamak, tanımak ve fikirlerini analiz etmek amacı olduğunu unutmamamız gerekli. Müşteriniz bu noktadan sonra size taleplerini aktarması ile ona uygun yatırımları sunmanızı sağlayacaktır. Bu çerçevede Emlak Sektöründe Müşteriyi İyi Anlamak için müşteriyi işyerinde ziyaret etmemizin çok önemli olduğunu belirtmek isteriz.

 

 

 

Ticaari.com olarak sizler için hazırladığımız "Emlakçılıkta Müşteri Ziyareti" haberimiz gibi yeni çalışma modelleri, teknolojik değişimler ve emlak pazarlama araçlarını ticaari.com haber bölümünü takip ederek bilgi alabilirsiniz.

 

Tüm Haberler