Modanın Tam Kalbinde Lotus Nişantaşı Projesi

HABER / TİCAARİ.COM

Modanın Tam Kalbinde Lotus Nişantaşı Projesi
22.11.2021

 

Modanın Tam Kalbinde Lotus Nişantaşı Projesi

 

 

İstanbul denince ilk akla gelen semtlerden biri olan Şişli ve Nişantaşı’nın ortasında yepyeni bir proje yükseliyor. Halaskargazi, Rumeli ve Valikonağı caddelerinin kalbinde yer alan Lotus Nişantaşı; konut, ofis, otel ve AVM’den oluşan kapsamlı bir proje. Şehrin en prestijli noktası Nişantaşı’na farklı bir renk katacak olan projenin müteahhitliğini Bertuğbey İnşaat, mimari tasarımını ise Tabanlıoğlu Mimarlık üstlendi.

 

Dokuz bin metrekarelik bir arazi üzerine yayılan Lotus Nişantaşı, toplam 97 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Kurulduğu alanda yer alan eski eserlerin renovasyonunu da kapsayan Lotus Nişantaşı, İstanbul’un bu tarihi semtinin geleneksel mimarisiyle uyum sağlyacak şekilde tasarlandı. Projenin en dikkat çekici detaylarından biri, yepyeni bir alışveriş ve yaşam deneyimi sunan Lotus Walk. Farklı materyallerin bir arada kullanıldığı çizgiüstü ve lüks tasarımı, her detayına özen gösterilerek tasarlanan peyzajı ve geniş sosyal alanlarıyla göz dolduran Lotus Walk, şehrin içinde nefes alma ve sosyalleşme imkanı sunan avlu konseptine modern ve yaratıcı bir yorum getiriyor.

 

 

Avlu ve Meydanlar

 

 

Avrupa kent mimarisinin öne çıkan unsurlarından biri olan avlu ve meydanlar, kentsel yaşamın olmazsa olmaz parçasıdır. İnsanları bir araya getiren; alışveriş, yemek ve dinlenme mekanlarını bir arada sunarak şehrin içinde nefes alma ve sosyalleşme imkanı sunan avlu konsepti, Lotus Walk’ta modern bir yorumla hayata geçiriliyor. 

 

Yaya erişimini desteklemek amacıyla binaların arasında saklı orta alanlardan kamusal buluşma noktaları elde etme fikriyle ele alınan projede, iç avlular etrafında yer alan binaların özellikle sokak kotunda ticaret, yeme içme ve buluşmaya zemin hazırlayan birimler yer alıyor. Bu kentsel karma yapılanmada alışveriş, ticaret, konut ve otel işlevlerine dengeli biçimde yer veriliyor. Avludan geçerek erişimi kolaylaştırma, yapının kendi dinamiğinde olduğu gibi çevre ve kent dokusuyla da özel bir denge yaratıyor.

 

Zeminde kullanılan ve farklı renk kombinasyonlarıyla dikkat çeken terrazzo, Lotus Walk’u karakterize eden detaylardan biri… Geleneksel bir malzeme olan terrazzo, Lotus Walk’ta şaşırtıcı renk ve desen kombinasyonlarıyla mekana çağdaş bir hava katıyor.

 

 

Restoran ve Kafeler

 

 

Halaskargazi Caddesi üzerinden giriş yapılan zemin kat; restoran ve kafeler, oturma alanları ve sokak bağlantılarıyla yarı açık bir kamusal alan olarak tasarlandı.Zeminde kullanılan doğal taşlar, banklar, doğal bitkilerin kullanıldığı peyzaj ve yine bitkilerle renklendirilen enstalasyonlarla, iç ve dış mekanın iç içe geçtiği, nefes alan ve yaşayan bir avlu konsepti oluşturuldu. Bu alanda yer alan şeffaf kanopiler hem gün ışığından maksimum ölçüde yararlanmayı hem de alt katlara kesintisiz ışık geçişini sağladı. Böylelikle tüm katlarda aydınlık ve modern bir atmosfer elde edildi.

 

Lotus Walk projesinin vitrinlerinde, şık ve dekoratif görünümüyle dikkat çeken eloksallı alüminyum, asansör ve yürüyen merdiven yüzeylerinde ışık geçiren ve aydınlatma elemanı olarak da kullanılabilecek olan akrilik malzeme, tavanlarında ise ferah ve geniş alanlar yaratılmasını sağlayan kompozit malzemeler kullanıldı. Kolonlarda kullanılan metal dokunuşlar, Lotus Walk’un modern kimliğiyle birebir uyum sağladı.

 

 

Yatırım Fırsatı

 

 

Lotus Nişantaşı; konut, ofis, otel ve AVM’den oluşan kapsamlı bir proje. Şehrin en prestijli noktası Nişantaşı’na farklı bir renk katacak olan projenin müteahhitliğini Bertuğbey İnşaat, mimari tasarımını ise Tabanlıoğlu Mimarlık üstlendi. 9700 m2 bir arazi üzerine yayılan kurulduğu alanda yer alan eski eserlerin renovasyonunu da kapsayan Lotus Nişantaşı, İstanbul’un bu tarihi semtinin geleneksel mimarisiyle uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

 

 

Projede Neler Var?

 


•Konutlar
•Home office
•Town house
•Dünya devi  otel
•Alışveriş merkezi 
•Dünyaca ünlü restoranlar ve mağazalar
•Metro girişi
•Avlu konsepti

 

 

Teslimat ve Ödeme

 

 

~Nişantaşının tek teslimi hazır projesi.
~Taksit seçeneklerimiz mevcut:
  %50 peşinat + 6 ay

 

 

Proje İlanına Git